Všechno to začalo v roce 2006, kdy jsem pozval Ježíše do svého života a jel v létě na festival Kristfest, na kterém jsem absolvoval workshop o psaní textů k písním. K mému překvapení jsem zjistil, že mám jakésy vlohy vyjadřovat své myšlenky ve verších a právě v té době jsem začal psát své první texty. Chytlo mě to hned od prvního dne a kudy jsem chodil, tudy jsem vymýšlel nové rýmy a verše.

Když jsem pak šel na střední do třeťáku, začal jsem si říkat ENVEJ a pod tímto pseudonymem jsem tajně doufal, že jednou mé texty někoho osloví. Z mého srdce tekla vděčnost Bohu, za to co pro mě udělal a to se pak odráželo i v textech.

K rapu jsem se dostal asi až o 2 roky později (cca v 18 letech), kdy jsem si sehnal malý mix s dynam. mikrofonem a začal jsem si na PC dělat vlastní muziku. V roce 2009 vznikly mé první nahrávky, které jsem tehdy sdílel na Bandzone a tak si vytvořil své první fanoušky. O rok později jsem nahrál pár nových songů v jednom pražském studiu, kam jsem se na jaře 2011 vrátil a vypustil ven pár dalších singlů. V té době jsem už měl za sebou pár koncertů a na podzim téhož roku jsem vydal na Bandzone album „Unknown Poet“ kde bylo 11 songů.

Věděl jsem, že je potřeba to začít dělat jinak a lépe, ale strašně dlouho nepřicházela inspirace a v roce 2012 jsem vypustil na You Tube pouze jeden singl (Noční Ulice) a dalších X jich skončilo pouze v šuplíku v sekci „rozdělané a nepoužitelné“. Tolik popsaných papírů s texty, ale nic jsem nakonec nedotáhnul do konce. Nebyl jsem spokojený ani s novými nahrávkami a vše skončilo v koši. Přesto jsem měl stále touhu vydat jednou CD, ale nešel jsem tomu moc naproti, spíš jsem čekal, až bude nějaká příležitost. Věděl jsem, že to musím začít brát vážněji a začít pořádně makat, jinak se to nikam nepohne a žádná příležitost sama nepřijde. Na jaře roku 2014 jsem vydal singl „Obyčejný “ a tím i začala spolupráce s Lukášem Masslichem, se kterým jsem konečně nahrál na podzim 2014 své první CD CONTROVERZ.

Loni jsem vydal album s názvem Nový svět, které se točí kolem témat, jako je druhá šance, odpuštění, naděje a nové obzory budoucnosti. Odráží se v nich mé osobní postoje a pohled na dnešní svět a společnost. Snažím se srozumitelně skrz rap předat hodnoty, které jsem získal a poznal, že jsou správné.